English

REW İstanbul

​Amandus KAHL Peletleme Makinaları REW İstanbul’da sergilenecek

Amandus KAHL Peletleme Makinaları REW İstanbul’da sergilenecek.

30 yılı aşkın süredir enerji geri kazanımı için araştırmalar yapan Alman firması Amandus KAHL tahta atık, talaş, ahşap, zımpara tozu, saman, tarımsal biyokütle gibi yenilenebilir ham maddeleri sıkıştırabilen peletleme makinelerini REW İstanbul’da sergileyecek. Bu ürünlerin işlenmesi için son derece uygun olan ve güçleri 3Kw- 600 kW arası değişen ağır ve daha küçük peletleme makineleriyle KAHL 14. Salon E-50 nolu stantta ziyaretçileriyle buluşacak.

KAHL pelet makinaları çeşitli ürünleri sıkıştırmak için son derece uygundur. 1970lerde yaşanan enerji krizinden sonra görev edindiği enerji geri kazanımı için yenilenebilir ham maddelerin peletlenmesi (her türlü endüstriyel ve tarımsal atıkların kurutulup, öğütüldükten sonra yüksek basınç altında sıkıştırılması ) 30 yılı aşkın bir süredir KAHL’ın ana çalışma konusu olmuştur.

Teslimat programlarında uzun zamandır yer alan saman ve kurutulmuş yem peletleme (sıkıştırma) makinaları firmanın güvenirliliğini sağlamıştır.

Ağır makineler bu tür ürünlerin işlenmesi için son derece uygun. Bu da yüksek işletim güvenliği ve tesisin operasyonunun devamlılığını sağlamaktadır.

KAHL peletleme makinesinin olası uygulamaları arasında tahta atık, talaş, ahşap ve zımpara tozu, saman, tarımsal biyokütle, atık kâğıt, belediye ve sanayi atıkları, atık lastikler, kanalizasyon çamuru, plastik atık ve daha fazlası yer alıyor.

Fuarda sergilenecek ürünlerin teknik özellikleri:

Amandus Kahl tahrik gücü 3Kw- 600 kW arası değişen peletleme makinelerini sunuyor. Toplamda 12 farklı boyut mevcuttur. Çoğu parçanın üretim kapasitesi pres başına 1,5 ile 8 t/h aralığındadır. Verimli çalışan daha küçük makineler de mevcuttur. Endüstriyel pelet üretimi için de 40 t / h’ye ulaşan daha büyük makineler de sağlanmaktadır.