English

REW İstanbul

KAMU VE ÖZEL SEKTÖR, ÇEVRE İÇİN YATIRIMA DEVAM DEDİ!

Bozkurt; “Türkiye’de çevre harcamaları her koşulda hız kesmeden artarak devam ediyor. 2019’da geri dönüşüm ve atık yönetimi yatırımlarına, yerli ve milli teknolojiler damga vuracak”

Türkiye İstatistik Kurumu (TUIK) verilerine göre 2013 yılında 21,4 milyar lira olan çevre koruma harcamaları, 2017 sonunda 34 milyar lirayı geçti. Bu rakamın 29 milyar liralık kısmını ise atık su yönetimi ve atık yönetimi harcamaları oluşturdu. “Hem resmi rakamlar hem de sektörden aldığımız geri bildirimler çok net gösteriyor ki çevre yatırımları, her koşulda hız kesmeden artarak devam edecek” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Seda Bozkurt, üstelik sadece Türkiye değil, Balkanlar, Doğu Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı içine alan yakın coğrafyadaki çevre yatırımı hareketliliğinin 2019’da da sürmesini beklediklerini vurguladı. Mart ayında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla 15’incisini düzenleyecekleri Geri Dönüşüm, Atık Yönetimi ve Çevre Teknolojileri Fuarı REW İstanbul’a özellikle yurt dışından büyük ilgi olduğunu belirten Bozkurt, fuarda, başta yerel yönetimler olmak üzere kamu sektörünü ve üretimlerinden ötürü atık oluşturan her ölçekteki firmayı, yerli ve milli teknolojilerle buluşturacaklarını söyledi.

Tarsus Turkey / İFO Fuarcılık tarafından, “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” ana konularında 2005’ten bu tarafa her yıl düzenlenen Avrasya’nın lider çevre teknolojileri buluşması Uluslararası REW İstanbul, 21-24 Mart tarihlerinde 15’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Geri dönüşümün geleceğine yön veren yerli ve milli firmaları, bu alandaki dünya markalarıyla bir araya getiren fuarı, aralarında yurt dışından önemli alıcıların da olduğu sektör profesyonelleri ziyaret edecek.

Ziyaretçiler, geri dönüşüm, geri kazanım ve atık yönetimini uluslararası uzmanlardan dinleyecek!

Geri dönüşüm makinelerinden atık bertaraf teknolojilerine, çöp ayrıştırma sistemlerinden yeni nesil çevre temizlik araçlarına, su ve atık su arıtmadan biyoenerjiye kadar sektördeki tüm yeniliklerin görücüye çıkacağı REW İstanbul 2019, atık yönetimi, geri kazanım, geri dönüşüm ve sürdürülebilir çevre konularının ele alınacağı bir dizi oturuma da ev sahipliği yapacak. Fuarın geleneksel konferans programı kapsamında, uluslararası uzman konuşmacılar, sektör gündemlerine yönelik paylaşımlarda bulunurken, katılımcı firmalar da gerçekleştirecekleri ürün sunumlarında yenilikçi çözümlerini anlatacak.

21 – 24 Mart 2019 tarihlerinde 15’inci kez kapılarını açacak olan Uluslararası REW İstanbul hakkında detaylı bilgi edinmek ve fuarda katılımcı olarak yer almak isteyen sektör firmaları, www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.