English

REW İstanbul

Koaş Danışmanlık REW İstanbul’da yerini aldı

1990 yılından bu yana sektörde hizmet veren Koaş Danışmanlık ve Makine Sanayi, 28-30 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek REW İstanbul süresince 14. Salon, C-20 no'lu standında ziyaretçileriyle buluşacak ve fuarda temsilciliğini yaptığı firmalara ait teknolojileri tanıtacak.

Maden, cam ve cevher ayıklama teknolojilerinde faaliyet gösteren Mogensen GmbH, geri dönüşüm, atık ve metal ayıklamada faaliyet gösteren Tomra Sorting Solutions, atıktan türetilen yakıt (RDF/ATY) ve diğer plastik parçalayıcı projelerinde Lindner GmbH, elektonik atık ve buzdolabı geri dönüşüm tesisleri anahtar teslimi projelerinde URT Umwelt und Recyclingtechnik GmbH, endüstriyel ve evsel çamur kurutma alanlarında faaliyet gösteren Haarslev Industries A/S ile ortak projeler yürütmektedir.

Sergilenecek ürün ve hizmetlerin teknik özellikleri;

RDF üretiminde dünyanın en önde gelen firmalarından Lindner Recycling, modüler olarak tasarlanmış kırma ve parçalama makineleri, kontrol ve ayrıştırma teknolojileri ve konveyör sistemleriyle atıl malzemeden değerli bir son ürün üretmektedir.

Tomra Recycling (TITECH) ile Yakın kızılötesi (NIR), Renk Sensörü (CRGB), İmaj Sensörü (VIS), X-Ray Transmisyonu (XRT), Electro-Manyetik Sensörü (EM), Yüksek çözünürlüklü Flake Sorter sensör temelli ayırıcıları kullanılarak konveyör üzerindeki malzeme taranır ve ayrılması istenilen ürün tespit edilir. Bu malzeme yüksek basınçlı hava jetleri kullanılarak fırlatılır. Böylelikle nihai ürün ve istenilmeyen malzeme birbirinden ayrılmış olur.

URT Umwelt-und Recyclingtechnik, müşteri ihtiyaçlarına özel sunduğu kırıcı teknolojileri ile konveyörler, ayıklama teknolojileri, montaj, toz toplama, gürültü kontrolü ve çok daha fazlasını da içeren, anahtar teslim elektrikli ve elektronik atık (WEEE-AEEE) geri dönüşüm tesisleri sağlamaktadır. Soğutma cihazlarının parçalanması, bileşik ayrımı, FE ve NF ayrımı vb. işlemler pazarlanabilir fraksiyonların üretilmesini imkan yaratır. Ulaşılan en son işlem teknolojisiyle birlikte CFC köpüklü ve Pentan köpüklü soğutma cihazlarının 3 vardiya işlenmesi mümkündür.

Koaş, REW İstanbul’u doğru teknolojilerin doğru yatırımcılarla buluşmasına ve Türkiye’de ve Dünya’da Geri Dönüşüm sektörünün gelişmesine büyük olanak sağlayan bir fuar olarak yorumlarken fuar süresince Lindner Recyclingtech GmbH, Tomra Sorting Solutions Recycling GmbH (Titech), URT Umwelt-und Recyclingtechnik GmbH markalı ürünlerini sergileyecek.