English

REW İstanbul

REW İstanbul 2016’da yoğun ziyaretçi ilgisi

Ev sahipliği yaptığı uluslararası katılımcı ve ziyaretçileriyle, Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı ünvanını koruyan REW İstanbul, 30 Nisan Cumartesi gününe kadar ziyarete açık.

Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2016 kapılarını açtı. İFO Fuarcılık tarafından, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 12.’si düzenlenen organizasyon daha ilk gününde yurt içi ve yurt dışından yoğun bir ziyaretçi ilgisine sahne oldu. 30 Nisan Cumartesi akşamına kadar gezilebilecek fuarda, plastik geri dönüşümünden, elektronik atıkların geri kazanımına, temizlik araçlarından atık toplama ekipmanlarına, tehlikeli atıkların bertarafından geri kazanım tesislerine kadar farklı pek çok teknoloji bir arada sergileniyor. 17 farklı ülkeden 240 firmaya ev sahipliği yapan REW İstanbul’u üç gün boyunca 50 farklı ülkeden olmak üzere 12 bin 750 profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı REW İstanbul, 28 Nisan Perşembe günü kapılarını açtı. Geçen yıl olduğu gibi yine İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı İSG Avrasya ile eş zamanlı düzenlenen fuara olan ziyaretçi ilgisi, ikinci gününde de artarak devam ediyor.

Sektör gündemleri, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği özel oturumlarda belirleniyor…

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından REW İstanbul 2016 kapsamında düzenlenen konferans programının 29 Nisan Cuma günü oturumlarında “çöp” olarak nitelendirilen fakat geri kazanım değeri yüksek ambalaj atıklarında doğru yönetim için oluşturulan “Ambalaj Bilgi Sistemi” hakkında bilgilendirme sunumları yapılacak. Günün diğer oturum başlıkları ise “Atık Getirme Merkezleri”, “Toprak Kirliliği Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi” ile “Türkiye’de Atıksu Yönetimi” olacak. Ayrıca fuarın diğer konferans etkinlikleri kapsamında Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nden Funda Cihan, Atık Yönetimi Forumu düzenleyecek.

Çevre teknolojilerini görmeye gelenler, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki yenilikler hakkında da bilgi sahibi oluyor.

Bu yıl ikincisi organize edilen İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı, yine REW İstanbul ile eş zamanlı olarak bitişik salonlarda düzenleniyor. Geri dönüşüm, atık yönetimi ve çevre teknolojilerindeki yenilikleri görmek üzere REW İstanbul’a gelen ziyaretçiler, İSG Avrasya’ya da geçerek “Kaza Önleme, İş Güvenliği ve Risk Yönetimi” alanındaki en yeni ürün, teknoloji, ekipman, hizmet ve uygulamaların sergilendiği standları da gezebiliyor.