English

REW İstanbul

​YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ SON RANDEVU REW İSTANBUL 2019’DA!

YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ SON RANDEVU REW İSTANBUL 2019’DA!

“SIFIR ATIK” projesinde görevin büyüğü Belediyelere düşüyor. Yerel yönetimler, atık yönetimine dair tüm yenilikleri Mart ayındaki fuarda bulabilecek…

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi başta büyükşehirler olmak üzere Türkiye genelindeki toplam 1.398 belediyenin mevcut yönetimleri ile başkan adayları, 21 Mart’ta kapılarını açacak olan Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul’da buluşuyor. Tarsus Turkey / İFO Fuarcılık tarafından T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Avrasya’nın lider çevre teknolojileri buluşması REW İstanbul, özellikle çevre konusunda temel sorumluluğu bulunan belediyelerin ihtiyaç duyacağı tüm makine, ekipman ve teknolojileri bir arada sunuyor.

Fuar kapsamında Marmara Belediyeler Birliği ile işbirliği protokolü imzaladıklarını söyleyen İFO Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Seda Bozkurt, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sıfır Atık Projesi’nde görüyoruz ki belediyelere de büyük görev düşüyor. Özellikle evlerde ayrıştırılan atıklar, belediyelerce uygun biçimde toplanıp, geri kazanıma uygun tesislerde işlenerek yeniden kullanıma sokulabilirse, o zaman çevre kirliliğinin önüne geçip ekonomik katma değerin yaratılması mümkün. Bu kapsamda, Sıfır Atık projesine hizmet eden yenilikler de REW İstanbul 2019’da yer alacak” dedi.

Uluslararası REW İstanbul 2019, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda katılımcı firma ile ziyaretçiye, Tüyap Beylikdüzü’nün 8 ve 9. salonlarında ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 21-24 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek fuar, çevre temizlik araçlarını yenilemek isteyen, özellikle evsel atıkların yönetimi ile geri kazanım ve geri dönüşüm yatırımı planlayan ya da mevcut sistemlerinin kapasitesini artırmayı hedefleyen belediye yönetimleri, tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında bulacak. REW İstanbul 2019, yerel yönetimlerin yanı sıra çevre sorumluluğu bulunan kamu kurumlarından tüm KOBİ’lere, Organize Sanayi Bölgelerinden üretim gerçekleştiren farklı ölçeklerdeki sanayi işletmelerine kadar her türlü kuruluşa, “KATI ATIK”, “ATIK SU”, “ATIK GAZ” ve “YEŞİL ENERJİ” ana başlıklarına ilişkin alternatif çözümler sunacak.

Geri dönüşüm makinelerinden atık bertaraf teknolojilerine, çöp ayrıştırma sistemlerinden yeni nesil çevre temizlik araçlarına, su ve atık su arıtmadan biyoenerjiye kadar tüm sektörel yeniliklerin bir arada sergileneceği REW İstanbul’da atık yönetimi, geri dönüşüm ve sürdürülebilir çevre gündemlerinin konuşulduğu, seminer ve oturumlar da düzenlenecek. Fuarın geleneksel konferans programı kapsamında, alanının uzmanları, sektör gündemlerine yönelik paylaşımlarda bulunurken, katılımcı firmalar da gerçekleştirecekleri ürün sunumlarında REW İstanbul ziyaretçilerine, yenilikçi çözümlerini aktaracak.

21 – 24 Mart 2019 tarihlerinde 15. kez kapılarını açacak olan Uluslararası REW İstanbul hakkında detaylı bilgi ve fuara katılım için www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilirsiniz.